KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12113164
nr 1211 3164
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, Söder Mälarstrand, 87/180, signerad. Motivet: 36x31
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 22 oktober 2018
kl 19:42:58
300 kr
350 kr
22 okt
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth